Võru Teataja 14. oktoober 1930


Aastal 2030.

Kuidas elavad inimesed 100 a. pärast. Mis sünniks saja aasta pärast ja missugune oleks elu, seda võiks ennustada, kui oleks teada tehnika seisukord 2030. aastal. Missuguseks kujuneb seisukord saja aasta pärast, seda kirjeldab oma raamatus „2030. aastal“ lord Birkenhead.

Toiduained valmistatakse teaduslisel teel, s.t ei ole enam vaja põllu- ega loomapidamist, vaid kõik toiduained valmistatakse vabrikutes ja laboratooriumides, ühendades mitmesugusied keemilisi aineid. Toiduainete mitmekesisus on sealjuures eriti suur. Põllumajandus hävineb, sest tööstuslisel teel saadud toiduained on maitsevamad ja odavamad. 2030. a. on suhkur, leib ja puuvili odavam, kui praegu vesi. Ühendusabinõud liiguvad õhus 2000 km. kiirusega. Meeldivaks saavutuseks on ka mustuse ja müra likvideerimine. Sütega kütmine lõpeb. Linnades ei ole enam suitsu. Vabrikud ja töökojad on saja aasta pärast sama puhtad, kui praegused sanatooriumid. Kõige suuremad masinad liiguvad ja töötavad mürata. Inimese töö on erakordselt kerge ja nõuab vähe ajakulu. Saja aasta pärast tuleb igal inimesel töötada võib olla kahe nädala tagant kord. Säärased on lord Birkenheadi utoopilised mõtted tehnika saavutustest lähema sajandi jooksul.


Meeldib? Jaga seda!

Share via
5 jagamist

Lisa reaktsoon!

Meeldib Meeldib
0
Meeldib
Armastan Armastan
0
Armastan
Hahaa! Hahaa!
0
Hahaa!
Ohhoo! Ohhoo!
0
Ohhoo!
Kurb Kurb
0
Kurb
Vihane Vihane
0
Vihane

Facebooki kommentaarid

error:
Mis laadi postitust soovid teha?
Tekstiline jutt
Sobib juttude, anekdootide, artiklite, tsitaatide jne avaldamiseks. Kasutada saab teksti kujundust. lisada embed elemente ning pilte.
Pilt
Pilt või ainult pildiga postitus
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Meem
Lae oma enda meemi taustapilt, et teha uus isikupärane meem.
Nummerdatud nimekiri
Klassikaline nummerdatud nimekiri
Hindamisega nimekiri
Hinda üles või alla, et valida listi parim
Avatud nimekiri
Juurde lisamise võimalusega nimekiri üles ja alla hindamisega
Poll
Hääletamine, et tuvastada parim valik
Send this to a friend