Suur kooliaasta horoskoop


Suur kooliaasta horoskoop

 

Kalad – triivid rahulikult läbi esimese poolaasta mitte millegi erilisega silma paistes. Kevadeks on Su võhm aga täiesti väljas ja tunned end nii, nagu Sind oleks tundmatus kohas vette visatud. Suudad õppeaasta kuidagimoodi ära lõpetada ainult tänu oma Veevalajast pinginaabrile, kes Sulle oma abikäe ulatab ja kaldale veab.

Jäär – annad õppeaastale vürtsika avapaugu kohe 1.septembril klassijuhatajaga tüli norides.  Ülejäänud aasta veedad direktori valvsa pilgu all, kes igat Su puksimist kohe karmilt karistama kipub. Samas saad oma esimese koolipäeva hulljulge tembuga külge „Kõvamehe“ sildi, mis tagab Sulle tüdrukute kõrgendatud tähelepanu kevadeni välja.

Sõnn – armukade oma Jäärast klassivenna peale, kes kogu tüdrukute tähelepanu endale saab, üritad Sa terve aasta ekstravagantsete žestidega end rohkem pildile tuua. Õppimine on Sinu jaoks täiesti teisejärguline, kuigi Sul uute teadmiste omandamisega probleeme pole ning esitad alati kõik kodused tööd õigel ajal ära; kool on Sinu jaoks pigem lõbus ajaveetmise ja uute tutvuste sõlmimise koht. Enne suvevaheajale minekut korraldad Sa enda juures vinge peo, mille tulemusena Jäära sära Sinu kõrval lõpuks ometi kahvatub ja tüdrukud Sinu jalge ette langevad.

Kaksikud – 1.septembril lähed kooli suure hurraaga.  2.septembri hommikul tabab Sind aga kohutav masendus ja Sa ei viitsi enam lillegi liigutada. Samas ei peagi Sa midagi erilist selleks tegema, et viied lendaksid – teadmised jäävad iseenesest Sulle külge ja esimesest nädalast alates oled klassi parim õpilane. Kui Sõnn ja Jäär omavahel plikade pärast kaklema lähevad, oled just Sina see, kes nad oma intelligentse jutuga pehmeks suudab rääkida ja ära lepitada.

Vähk – Terve aasta möödub käsipõsakil koolipingis istudes ja helgemast tulevikust unistades, kus keegi tüdrukute pärast ei kakleks, õpetajatega tüli ei noriks ja päevad läbi lolli nalja ei teeks. Keeldud pinginaabrist, sest tahad olla omaette ja ajada oma asja, aga kui pool klassi Sul oma kodutöö ära teha palub, siis aitad alati kohusetundlikult kõiki.

Lõvi – klassi „playboy“, kes üheainsa möirgega kõik tibid sulama paneb, kuid kahjuks ei püsi Sul ükski suhe kuigi pikalt ning kooliaasta lõpuks on kõik vähegi vallutamist väärt tüdrukud vallutatud. Kui maikuus saad teada, et üks Su lemmikvallutustest samal ajal ka Jääraga vallatles, kaotad enesevalitsemise ja lased end napilt kuu enne õppeaasta lõppu koolist välja visata. Seda reetmist ei unusta Sa aga kunagi ja kui seesama klassivennast Jäär 10a hiljem Su firmasse IT-meheks tuleb, siis alles näitad talle, mis puust Sa tehtud oled…

Neitsi – asud 1.septembrist alates kohe kirglikult õppetükkide kallale. Kui Sa parasjagu ei õpi, siis koristad klassi, sest Sind valitakse üksmeelselt klassivanemaks ja korrapidajaks. Sa ei suuda mõista, miks teised klassikaaslased oma toole tundide lõppedes korralikult laua alla ei lükka ega 3x päevas oma koolilauda läikima ei küüri… Üritad oma keelt hammaste taga hoida, et mitte kogu aeg kõigile kriitilisi märkusi või etteheiteid teha, kaasa arvatud õpetajatele. Ainsaks sõbraks on Sul Kalad, kes on nii uimane ja omadega läbi, et ei pane Su kriitikat ja sarkastilisi märkusi üldse tähelegi.

Kaalud – augusti lõpus kaalud pikalt, kas üldse tasub kooli minna. Kui aga selgusele jõuad, et tõesti muud üle ei jää, siis vead end 1.septembril ikka kohale. Jäära kangelasteole tunnistajaks olles säilitad rahu ja suudad olukorra tagasi kontrolli alla saada. Sealt alates saad klassi „rahusobitaja“ tiitli, kes kogu aasta jooksul tülisid ja ebameeldivusi ennetada ning lahendada püüab. Kui paralleelklassi Mari Sulle silma viskama hakkab, siis kaotad aga oma hästi hoitud tasakaalukuse ja armud pealaest jalatallani ning kooliaasta viimasel päeval langed põlvili ja esitad talle elu tähtsaima küsimuse. Mari aga ootaks seda küsimust hoopis šarmantselt Lõvilt…

Skorpion – alustad uut õppeaastat võitlusvalmilt ja täis indu. Sa ei kannata seda, et klassivennast Vähki ära kasutatakse ja kõik kodused tööd tal ära teha lastakse. Lööd rusika lauale ja paned õigluse maksma. Saad mitu vaenlast, aga Vähk on Sulle elu lõpuni tänulik. Oled äärmiselt aus ja ütled kõigile näkku, eriti ärplejatest Sõnnile ja Jäärale, mis Sa neist tegelikult arvad. Paar korda saad oma aususe eest ka käskkirja, aga see Sind ei morjenda, pigem tiivustab.

Ambur – Sinu moto on „Elu on seiklus!“ ja teed kõik selleks, et igav kooliaasta kuidagi värvikamaks muuta. Organiseerid klassiväliseid üritusi, pidusid, ekskursioone ja juhindud pigem oma tunnetest kui mõistusest. Elad, käsi plaksutades, kaasa Sõnni ja Jäära omavahelisele „joonele panemisele“, sest see tähendab seda, et igavad koolipäevad saavad jälle põnevama varjundi.

Kaljukits – rühid tasa ja targu sügisest kevadesse. Visalt ja töökalt ületad kõik takistused ega tee välja klassis aset leidvatest konfliktidest ning lapsikutest armukadetsemistest. Ei lase end kogu sellest ümbritsevast mõjutada ning keskendud ainult õpingutele. Õppeaasta lõpetad kiituskirjaga.

Veevalaja – sukeldud emotsionaalselt uude õppeaastasse. Jaanuaris, pärast jõuluvaheaega, tabab Sind aga suur laiskusperiood, mis õnneks möödub paari nädalaga ja siis teed kaotatud aja tasa paari päevaga. Kui näed, et Kalad järjest allavoolu triivib, siis ulatad sõbralikult oma abikäe ja aitad klassikaaslase taas pinnale.


Meeldib? Jaga seda!

Share via
4 jagamist

Lisa reaktsoon!

Meeldib Meeldib
0
Meeldib
Armastan Armastan
0
Armastan
Hahaa! Hahaa!
0
Hahaa!
Ohhoo! Ohhoo!
0
Ohhoo!
Kurb Kurb
0
Kurb
Vihane Vihane
0
Vihane

Facebooki kommentaarid

error:
Mis laadi postitust soovid teha?
Tekstiline jutt
Sobib juttude, anekdootide, artiklite, tsitaatide jne avaldamiseks. Kasutada saab teksti kujundust. lisada embed elemente ning pilte.
Pilt
Pilt või ainult pildiga postitus
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Meem
Lae oma enda meemi taustapilt, et teha uus isikupärane meem.
Nummerdatud nimekiri
Klassikaline nummerdatud nimekiri
Hindamisega nimekiri
Hinda üles või alla, et valida listi parim
Avatud nimekiri
Juurde lisamise võimalusega nimekiri üles ja alla hindamisega
Poll
Hääletamine, et tuvastada parim valik
Send this to a friend