Jõuluvana ei ole olemas


Paljud meist on lapsena jõuluvana uskunud, kuid kas ta ka tegelikult olemas on? Siin on üks võimalik vastus sellele küsimusele.

Teoreem: Jõuluvana ei ole olemas

Tõestus:

Ükski teadusele tuntud põhjapõdraliik ei ole võimeline lendama. Samas eksisteerib umbkaudu 300,000 seni uurimata ning klassifitseerimata bioloogilist liiki, millest enamik on küll putukad ja ainuraksed, kuid samas ei saa VÄLISTADA, et eksisteerib senitundmatu lendav põhjapõdraliik, keda on näinud ainult Jõuluvana.

Maailmas on 2 miljardit last (alla 18 a. vanust isikut). Kuid, kuna Jõuluvana ilmselt ei teeninda muhameedlasi, hindusid, juute ega budistide lapsi, väheneb Jõuluvana poolt külastatavate laste arv 15%-ni, ehk kokku 378 miljoni lapseni. Keskmise laste hulgaga 3,5 perekonna kohta, teeb see 91,8 miljonit kodu. Eeldame sealjuures, et igas majapidamises on vähemasti üks hea laps.

Kinkide laialitoimetamiseks on Jõuluvanal aega 31 tundi, arvestades ajavööndeid ja seda et oma teekonnal liigub Jõuluvana idast läände. Sellisel juhul tuleb iga sekundi kohta keskmiselt 822,6 külastust. Mis tähendab, et iga Jõulupühi tähistava majapidamise kohta, milles sisaldub vähemalt üks hea laps, jääb Jõuluvanal aega üks tuhandik sekundit selleks, et parkida, saanilt maha hüpata, läbi korstna majja ronida, kingid kuuse alla paigutada, pista kinni lastest üle jäänud piparkoogid, ronida korstna kaudu taas majast välja, hüpata saanile ja liikuda järgmise majani. Eeldates, et kõik 91,8 miljonit kodu on maakera pinnal ühtlaselt jaotunud (mis loomulikult ei vasta tõele, kuid hõlbustab arvutusi), on majadevaheline keskmine kaugus 1.25 kilomeetrit, kogupikkuses 120.8 miljonit kilomeetrit, arvestamata peatusi selleks, mida igaüks meist vähemasti kord 31 tunni jooksul on sunnitud tegema, pluss toitumine jne. Sellest järeldub, et Jõuluvana saan peab liikuma kiirusega 1040 kilomeetrit sekundis, mis ületab helikiiruse 3000 korda. Võrdluseks, kiireim inimese poolt seni loodud lennuaparaat – kosmosesond Ulysses liigub kõigest haleda 43.8 kilomeetrise kiirusega sekundis. Normaalse põhjapõdra maksimaalne jooksukiirus ei ületa 24 kilomeetrit tunnis.

Kelgu laadung lisab probleemile järgmise tähelepanuväärse aspekti. Eeldusel et iga laps saab jõuludeks ei midagi rohkemat kui keskmise suurusega Lego konstruktori (umbes 1 kg), tuleb kingituste kogumassiks 321,300 tonni, arvestamata sealjuures Jõuluvana ennast, keda üldiselt kirjeldatakse tüseda mehena. Normaalne põhjapõder suudab maad mööda vedada maksimaalselt 150 kg. Isegi kui arvestada hüpoteetilise “lendava põhjapõdra” jõudluseks 10 KORDA sama palju, jääb kaheksast või isegi üheksast põdrast katastroofiliselt väheks. Vaja on 214,200 põhjapõtra. Mis kasvatab omakorda rakendi massi, arvestamata sealjuures saani endaga, kokku 353,430 tonnini. Jällegi võrdluseks – seda on neli korda rohkem kui kaalub Queen Elizabeth.

353,000 tonnine mass, mis liigub kiirusega 1040 kilomeetrit sekundis, tekitab tohutu õhutakistuse. Hõõrdumine vastu õhumolekule kuumutab vedavaid põtru samal viisil, nagu kuumeneb atmosfääri sisenev kosmoselaev. Saani vedavate põtrade esimene paar absorbeerib sellest tulenevalt 14,3 kvintiljonit Jouli energiat. Sekundis. Kummagi põdra kohta. Lühidalt, põdrad plahvatavad momentaalselt põlema, paljastades õhuvoolule järgmise põtradepaari, ning tekitades seeläbi kõrvulukustavate plahvatuste seeria. Terve põdrarakend aurustub 4,26 tuhandiku sekundi jooksul. Jõuluvana samal ajal surutakse vastu saani seljatuge inertsijõuga, mis ületab Maa külgetombejõudu 17,500.06 korda. Võttes Jõuluvana kaaluks 125 kg, mõjub talle seega jõud mis võrdub massiga 2,157,507.5 kg.

Kokkuvõtteks – Isegi kui Jõuluvana kunagi proovis jõuluöösel lastele kingitusi tuua, on ta tänaseks kindlasti surnud. M.O.T.T.


Meeldib? Jaga seda!

4 jagamist

Lisa reaktsoon!

Meeldib Meeldib
0
Meeldib
Armastan Armastan
0
Armastan
Hahaa! Hahaa!
0
Hahaa!
Ohhoo! Ohhoo!
0
Ohhoo!
Kurb Kurb
0
Kurb
Vihane Vihane
0
Vihane

Facebooki kommentaarid

error:
Mis laadi postitust soovid teha?
Tekstiline jutt
Sobib juttude, anekdootide, artiklite, tsitaatide jne avaldamiseks. Kasutada saab teksti kujundust. lisada embed elemente ning pilte.
Pilt
Pilt või ainult pildiga postitus
Video
Youtube, Vimeo või Vine integreeritud kood
Meem
Lae oma enda meemi taustapilt, et teha uus isikupärane meem.
Nummerdatud nimekiri
Klassikaline nummerdatud nimekiri
Hindamisega nimekiri
Hinda üles või alla, et valida listi parim
Avatud nimekiri
Juurde lisamise võimalusega nimekiri üles ja alla hindamisega
Poll
Hääletamine, et tuvastada parim valik

Send this to a friend