Kui oled iial mõelnud, miks osal inimestel on vajadus postitada kõigist oma tegemistest Facebooki seinale, saad nüüd selgituse – sel on ajule sama mõju mis seksilgi.
Harvardi ülikooli teadlased tegid kindlaks, et enda tegemistest teada andmine stimuleerib aju ja pakub sarnast rahuldust nagu seksi puhul, pealegi tunneb inimene end pärast postitamist paremini.
Kuigi postitamine stimuleerib sarnast ajupiirkonda, ei ole Facebooki-postitus siiski nii võimas kui seks.
Ajakirja Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America artiklis kirjutatakse, et ligikaudu 80 protsenti kõigist sotsiaalmeedias tehtavatest postitustest hõlmab lihtsalt vahetuid kogemusi (“sõin õuna”, “pesen pesu”, “mul on igav” jne).
Mõni aeg tagasi avaldati uuring, mille kohaselt võib populaarsel sotsiaalmeediasaidil olla arvatust vastupidine mõju – tuttavate tegemiste jälgimine pigem masendav. Lugedes teiste karjäärivalikute, seikluste ja elamuste kohta, tundub, et sul endal ei lähe elus üldse hästi. Mida rohkem sõpru Facebookis on, seda rohkem seda tunned. Kriitiline piir olla 354. Kui sõpru on sellest enam, tajud enda elu hoopis nukramana.